Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Sznurki i nici jubilerskie do biżuterii

Sznurki i nici, niezbedne materiały do tworzenia biżuterii. Kategoria, w której znajdują się sznurki jubilerskie różnego typu, pozwalające wykonać ciekawą biżuterię, jest bardzo obszerna. Nie tylko koraliki stanowią ozdoby, również sznureczki i nici mogą być atrakcyjną bazą do kreowania niespotykanych wzorów. Kolorowe nici do biżuterii wzmocnią konstrukcję tych modeli, do wykonania których potrzebna jest nieco większa wprawa. Kordonki - jedno lub dwukolorowe - będą idealnym materiałem do stworzenia szydełkowej, bardzo misternej biżuterii lub elementów do ozdobienia ubrań (np. szydełkowy kołnierzyk). Sznurki pomogą w zrobieniu niezwykłych przedmiotów typu sutasz. Jest to biżuteria, która od kliku lat bije rekordy popularności, zaś wykonanie jej nie pozostawia wątpliwości, że autor jest specjalistą od rękodzieła artystycznego. Wszelkie sznureczki umożliwią stworzenie bogatych w formie bransoletek, np. łączących w sobie koraliki Swarovski oraz zawieszki Swarovski. Sznurki do biżuterii powinny uzupełniać domową kasetkę z koralikami, półfabrykatami jubilerskimi i innymi elementami, które są niezbędne do pracy nad tworzeniem różnego rodzaju kolczyków, bransoletek lub naszyjników.

--- czytaj więcej ---

Bawełniane sznureczki i błyszczące nici jubilerskie

Bawełniany sznurek do biżuterii to doskonały produkt do robienia bransoletek. Wystarczą dwa lub trzy kawałki takiego sznurka (mogą być w jednolitym kolorze albo każdy może mieć inną barwę), zamknięcia i zapięcia, czyli półfabrykaty jubilerskie oraz dowolne koraliki i przekładki. Taka bransoletka, np. w mocnych owocowych kolorach, będzie świetnym dodatkiem do letniej sukienki. Cienkie satynowe sznurki można wykorzystać do plecionej bransoletki. Pięknie prezentować się będzie model wykonany ze sznurków w różnych kolorach. To bardzo łatwa do stworzenia bransoletka, a efekt pracy - zachwycający. Sznurek jubilerski do sutaszu umożliwi zrobienie naprawdę wyjątkowej biżuterii. Oprócz sznurka przydadzą się też mocne nitki, które zabezpieczą koralikowe elementy zawieszki lub kolczyka. Sutasz to fantazyjne esy-floresy, stanowiące pewien rodzaj haftu ręcznego. Technika ta wykorzystuje sznureczki, paski oraz koraliki lub odpowiednio przygotowane kamyki. Sutasz to biżuteria kunsztowna, budząca zachwyt, a także bardzo pracochłonna. Jednak efekt wart jest poświęconego czasu.

Oryginalne sznureczki zamszowe i skręcane sznurki

W kategorii sznurków jubilerskich mieszczą się także wyjątkowo efektowne sznurki skręcane. Są one grubsze od sznurków bawełnianych i często łączą w sobie dwa kolory np. zielony i złoty. Sznurki do biżuterii tego typu pozwolą na wykonanie grubej bransoletki. Kilka kawałków sznurka można zapleść w przykuwający oko warkocz i zamknąć, korzystając z półfabrykatów jubilerskich w postaci oszczędnych zapięć ze srebra i wykończenia w formie spływającego łańcuszka. Z zamszowych sznureczków można wykonać ciekawe długie kolczyki o etnicznym charakterze, które będą pięknie współgrać ze zestawem ubrań nawiązującym do stylu "dzieci-kwiatów".