Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Elastyczne linki nylonowe

Linka elastyczna to doskonały pomysł nie tylko dla tych osób, które lubią samodzielnie tworzyć biżuterię, ale i dla tych, którzy potrafią wykonywać różnego rodzaju "wyplatanki". Linki tego typu doskonale nadają się do wyplatania z nich ciekawych pod względem formy naszyjników, łańcuszków lub bransoletek. Linki są giętkie, zaś do pracy z nimi nie potrzeba specjalistycznych narzędzi jubilerskich. Podczas wyplatania nie trzeba się martwić o to, że się ukłujemy lub zranimy - linki są całkowicie bezpieczne, natomiast efekt, jaki przynosi zabawa z nimi, daje wiele satysfakcji. Poza wyplatanymi wzorami, elastyczne linki umożliwią wykonywanie bransoletek, które nie wymagają dodatkowych zapięć, a także bardzo łatwo je założyć i zdjąć. To szczególnie istotne, w sytuacji, kiedy wybór biżuterii np. na wieczorne wyjście nie jest łatwy i co chwilę trzeba zmieniać i na nowo dopasowywać elementy do wybranego stroju. Elastyczne linki pozwalają na odkrycie nieznanego talentu i pokazanie go światu. Warto poszukać wzorów i spróbować wykonać je samemu.

--- czytaj więcej ---

Misterne naszyjniki i bransoletki z elastycznych linek

Linki elastyczne dają nieprawdopodobnie wiele możliwości kreowania niepowtarzalnej biżuterii. Co więcej, można ją wyrabiać bez konieczności używania obcążek - linki są na tyle giętkie, że można korzystać wyłącznie ze zwinnych palców dłoni. Linka do naszyjnika pozwala na wykonanie biżuterii o niezwykłym charakterze. Misterne sploty w formie nieregularnych esów-floresów przywodzą na myśl secesyjne wzory. Naszyjnik z czarnej linki elastycznej, wzbogacony ozdobnym kamieniem i umieszczony bardzo blisko szyi to świetna biżuteryjna propozycja dla miłośniczek czarnych sukienek i gotyckiej muzyki. Z pewnością jest to biżuteria wyrazista, pełna smaku, przyciągająca wzrok. Elastyczne bransoletki z linek również mogą mieć formę misternie utkanej sieci. Co ciekawe, bransoletki te mogą być dość szerokie i łączyć w sobie nawet kilka barw, które tworzyć mogą zarówno np. koraliki szklane jak i koraliki naturalne. Bransoletki z koralikami dobrze się rozciągają i dopasowują do kształtu i obwodu nadgarstka.

Maleńkie koraliki i elastyczne linki

Biżuteria z drobnych koralików rokail, które układają się w ciekawe wzory, jest zawsze w modzie. Linka elastyczna do biżuterii doskonale nadaje się do wykonywania bransoletek, naszyjników, płaskich elementów kolczyków lub też elementów ozdobnych do odzieży albo torebek z małymi kolorowymi koralikami rokail w roli głównej. Dzięki małym koralikom można stworzyć biżuterię o ciekawym wzornictwie. Rozrysowując wcześniej wzór i dobierając ilość oraz kolory koralików, można wyczarować kształty kwiatów lub zwierząt, imiona albo flagi państw. Płaska ozdoba z elastycznej linki i koraliczków może być efektownym dodatkiem do np. materiałowej torby. Koralikowy element doszyty do klapy torby ożywi każdą stylizację i doskonale wpisze się w etniczny strój.