Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Szklane koraliki powlekane

Szklane koraliki powlekane są bardzo popularnym elementem ozdobnym stosowanym do tworzenia biżuterii własnoręcznie.  Materiały używane do powlekania koralików pozwalają na nieskończoną liczbę eksperymentów.

W naszej ofercie znajdziesz koraliki powlekane galactic zwykłe i przezroczyste, a także koraliki kosmiczne. Wszystkie te elementy są przykładem interesującego połączenia różnych barw i odcieni tych samych kolorów. 

Dużą popularnością cieszą się także koraliki gumowane, o całkowicie innej fakturze niż większość koralików dostępnych w naszym sklepie. Świetnie sprawdzą się do stworzenia oryginalnej bransoletki lub połączenia z koralikami z innego materiału na zasadzie kontrastu.

Koraliki powlekane malowane nici stanowią fantazyjne połączenie dwóch kolorów m.in. czerni i bieli, czerni i błękitu oraz brązu i bieli (cappuccino). Jest to doskonały wybór do stworzenia delikatnej i subtelnej biżuterii na co dzień.  

 

--- czytaj więcej ---
koraliki powlekane

Koraliki powlekane, koraliki szklane najtaniej

W ozdobach, biżuterii często lubimy korzystać z naturalnych materiałów, lecz co jeśli nasz nowy projekt bransoletki DIY wymaga tego czego żaden naturalny materiał nie może spełnić? Wtedy z pomocą przychodzi pomysłowość i technologia. A co jeśli można by do biżuterii użyć czegoś innego? Nowych kształtów i nowych materiałów? Na właśnie te potrzeby odpowiedzą jest produkcja koralików powlekanych, czyli półfabrykatów do wyrobu biżuterii

Kategoria tego rodzaju koralików charakteryzuje się dużą ilością możliwych kolorów, faktur które często mogą wiernie naśladować naturalne odpowiedniki, oraz dostępne są we wielu różnych wielkościach. Ale z czego zrobione są te koraliki? Ze szkła, są to tak właściwie koraliki szklane, których zewnętrzna warstwa została pokryta równymi rodzajami metalicznie wyglądających farb, między innymi srebrnych i złotych lub szkło pokrywane jest cienką warstewką na bazie tworzyw sztucznych. 

Tanie koraliki

Tego typu koraliki są często używane we wszelkich projektach, mnogość kolorów i kształtów jest ich wielkim atutem, dlatego też tak często zwracamy wzroki w ich stronę kiedy tylko myślimy o nowej bransoletce, lecz w brew pozorom te koraliki przydają się przy znacznie większej ilość projektów DIY. Załóżmy że wybraliśmy już idealny wzór naszych powlekanych koralików, co jeszcze będzie nam potrzebne, lub co możemy użyć aby nasz biżuteria, zerwała z oklepanymi schematami. Przede wszystkim pierwszym produktom w który musimy się zaopatrzyć jest linka elastyczna lub drut jubilerski, jeśli zdecydowaliśmy się na elastyczną linkę zapięcie nie będzie nam potrzebne, wystarczy, ze zrobimy pojedynczy supeł który z łatwością schowamy w jednym z koralików. Jednak w wypadku drutu, powinnyśmy pomyśleć o zapięciu naszej bransoletki. Czy bransoletka musi składać się jedynie z szklanych koralików? Oczywiście, że nie! Idealnym dopełnieniem projektów będą między innymi srebrne przekładki, kamienie jubilerskie, lub też sławne kryształki Swarovskiego, które idealnie dopełnią bardziej przyciągające uwagę projekty.