Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Szklane koraliki lampwork - różne kolory i kształty

Koraliki szklane lampwork to koraliki wyjątkowe, wykonywane ręcznie od A do Z. Dzięki temu każdy z nich jest niepowtarzalny i oryginalny. Sposób ich wykonania jest podobny do sposobu wykonania słynnych koralików ze szkła weneckiego. Jest to zdecydowanie produkt dla osób, które chcą się wyróżnić.

Koraliki lampwork wyróżniają się przede wszystkim oryginalnym zdobieniem. Połączenie różnych barw, inspirowane takimi zjawiskami naturalnymi jak morska bryza i wzburzone fale tworzy ciekawy efekt kolorystyczny. 

Koraliki lampwork dostępne w naszej ofercie nie należą do drobnych. Najmniejsze mają 10 mm, a największe osiągają rozmiar aż 42 mm x 42 mm. Nie sprawdzą się w przypadku drobnych bransoletek i delikatnych wisiorków. Nie należy również przesadzać z ich liczbą. Dwa pojedyncze lampworki (ewentualnie w zestawieniu z 2-3 drobnymi elementami) w jednej parze kolczyków powinny wystarczyć.

Koraliki są dostępne w różnych kształtach: dropsów, kuli, prostokątów, serc i wielu innych. 

--- czytaj więcej ---
koraliki lampwork

Kształty i kolory - barwny świat koralików

Lampwork to koraliki szklane występują w przeróżnych kształtach i kolorach. Są kwadratowe, okrągłe, płaskie, kostki, o kształcie walca lub serca. Jednak wszystkie są wyjątkowe tak samo, jak stworzona z nich biżuteria. Także kolory i wzory koralików są po prostu nieziemskie. Elementy łączą w sobie kolory idealnie współgrające, jak również takie, które pozornie do siebie w ogóle nie pasują. W sprawiającym wrażenie płynnego i przestrzennego wnętrzu szklanego koralika kryją się zarówno stonowane barwy, jak i mocno nasycone kolory. Koraliki typu lampwork kuszą także swoimi ciekawymi nazwami. Z takich elementów jak np. szum oceanu lub pajęcza sieć można wykreować biżuterię w indywidualnym stylu, która będzie cieszyć oczy za każdym razem, kiedy się ją założy.

Koraliki lampwork - bransoletki, zawieszki, naszyjniki

Możliwości tworzenia biżuterii z koralików lampwork są właściwie nieograniczone. Dzięki tym koralikom można stworzyć np. naszyjniki lub bransoletki. Koralki można łączyć, dobierając je pod kątem kolorów i wzorów, ale można też budować zestawy całkowicie szalone, składające się z koralików o różnych kształtach i barwach. Piękne koraliki o kształcie listka dobrze będą prezentować się jako indywidualna zawieszka. Z kolei koraliki o kształcie łezki lub walca to doskonały sposób na ciekawe kolczyki - wystarczy dodać półfabrykat jubilerski, który posłuży jako drucik do zawieszenia koralika. Tak przygotowana biżuteria to nieodłączny element każdej stylizacji, zarówno do pracy, na co dzień, jak i od święta.