Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Rzemienie jubilerskie do wyrobu biżuterii

Rzemienie jubilerskie pełnią bardzo ważną rolę w tworzeniu biżuterii handmade. Jeśli znudziły Ci się już tradycyjne łańcuszki ze srebra lub innych klasycznych materiałów, może warto użyć rzemieni jubilerskich?

Rzemienie jubilerskie nadają się świetnie do stworzenia ciekawych ozdób. Najczęściej używa się ich do robienia bransoletek. Jeśli chcemy szybko przygotować nową, ciekawą bransoletkę wystarczy połączyć kawałek cienkiego rzemyka z kolorową zawieszką bądź przekładką. Wolisz bardziej wyszukane wzory? Wykorzystaj kilka rzemyków w różnych kolorach!

W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych rodzajów rzemieni jubilerskich. Sprzedajemy rzemienie z naturalnej skóry bydlęcej i eko-skóry, rzemienie materiałowe i plecione. Oferujemy rzemienie gładkie, gładkie szyte i zrobione z materiału imitującego skórę węża. Nasze rzemienie jubilerskie są dostępne w wielu kolorach i w różnych grubościach od cieniutkich 1,5 mm (doskonałych do stworzenia delikatnych naszyjników i kolczyków) do bardzo grubych 14 mm.

--- czytaj więcej ---
rzemienie jubilerskie

Rzemyki - bransoletki z zawieszkami i naszyjniki

Rzemień jubilerski w formie sznureczka daje nieskończone możliwości tworzenia niepowtarzalnej biżuterii. Przykładem mogą być bransoletki. Wystarczy kilka różnych rzemyków ozdobić delikatnymi, małymi zawieszkami i spiąć całość srebrnymi wykończeniami w formie szerokiej listwy. Bransoletka, mimo, że pełna drobiazgów, będzie sprawiać wrażenie "chaosu pod kontrolą". Rzemykowe bransoletki to jednak nie wszystko, ponieważ naszyjniki z rzemyków również prezentują się bardzo ładnie. Dwa lub trzy rzemyki wystarczą, by stworzyć skromną, ale niezwykle wyszukaną, ozdobę. Na rzemyki należy nawlec np. kilka drewnianych koralików lub naturalnych perełek i mamy gotowy projekt naszyjnika lub bransoletki z naturalnych materiałów. Trzeba je umocować tak, aby nie zmieniały swojego położenia. Wystarczą po 3-4 koraliki na jeden rzemyk. W rezultacie otrzymany naszyjnik będzie dodatkiem, zarówno do sukienki, jak i do białej bluzki. Delikatne perełki, koraliki i zawieszki sprawdzą się także w przypadku bransoletki z plecionego rzemyka. Rzemyk jubilerski może stanowić bazę naszyjnika. Ozdoba tego typu powinna być umieszczona blisko szyi, aby wyeksponować np. oszlifowany kamień ozdobny w formie zawieszki.

Kolczyki z rzemyków i grube bransolety

Rzemienie do bransoletek to kategoria, w której mieszczą się płaskie skórzane sznurki. Można z nich wykonać szeroką na ok. 10 cm bransoletkę, na każdym sznurku umieszczając koralik bądź zawieszkę, a całość łącząc szeroką klamrą. Rzemienie do biżuterii z grupy płaskich doskonale nadają się do wykonania długich kolczyków. Wystarczy u góry zamknąć kilka rzemyków tej samej długości (mogą być one w tych samych kolorach bądź różne) specjalnym półfabrykatem jubilerskim do kolczyków, by uzyskać kolczyki w stylu etno. Będą dobrze pasować do letnich ubrań ze skórzanymi elementami.