Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Srebro 925 - półfabrykaty srebrne do wyrobu biżuterii

Półfabrykaty srebrne stanowią bardzo lubianą część naszej oferty. Wiele osób zajmujących się rękodziełem stosuje jedynie elementy ze srebra o próbie 925. Jednym z powodów jest ich doskonała jakość, piękny połysk i kolor. Dodatkowo biżuteria ze srebrnymi półfabrykatami jest często wybierana przez alergików.

Oferujemy bigle do kolczyków w różnych kształtach i rozmiarach, srebrny drut i szpilki, a także drobne elementy jak kuleczki zaciskowe czy zapięcia jak karabińczyki i federingi. Znajdziesz u nas również łańcuszki drobne, kulkowe i wężykowe stosowane często do tworzenia delikatnych naszyjników. Do długich kolczyków proponujemy cienkie żmijki, które łatwo założyć na bigiel. Jeśli chcesz wzbogacić swoją biżuterię dodatkowymi, gotowymi elementami ozdobnymi sprawdź srebrne przywieszki ozdobne.

Półfabrykaty srebrne 925 to elementy jubilerskie o wysokiej trwałości i najwyższej jakości. Przechowując ją właściwie biżuteria z nich wykonana przetrwa wiele lat i będzie cieszyć oko właścicielki jeszcze bardzo długo po jej wykonaniu.

--- czytaj więcej ---
srebro 925

Półfabrykaty srebrne

Półfabrykaty – dla kogoś, kto dopiero zaczyna swą przygodę z biżuterią handmade, słowa te nie kojarzą się zupełnie z niczym. Jednak półfabrykaty to nic innego jak półprodukty, czyli elementy służące do nawlekania, zapinania, zawieszania czy łączenia poszczególnych części naszyjnika, kolczyków czy też bransoletek.  Poniżej przedstawię po krótce czym są srebrne bigle, druty, końcówki, łapaczki, federingi, karabińczyki i in.

Szeroki wachlarz srebrnych ozdób

Linia produktów wykonanych ze srebra to świetny wybór, dzięki któremu wykreować można piękne akcesoria. Srebrne bigle stanowią niezwykle przydatny półfabrykat, ponieważ są wyjątkowo elastyczne, potrafiąc jednocześnie zachować swój unikalny kształt. Wykorzystywane są głównie jako element przy tworzeniu kolczyków handmade. Dzięki ogromnej różnorodności kształtów będą pasować do projektów o dowolnym stylu. Z kolei szpilki srebrne używane są tworzeniu zawieszek, wisiorków, ale także kolczyków. Są wprost idealne do nakładania na nie koralików, kamieni czy też innych elementów. Zapięcia do naszyjników lub bransoletek także są dostępne w sklepie. W zależności od typu, pasować będą do wielu rodzajów łańcuszków.

Srebrne półfabrykaty - małe i funkcjonalne

Proste, kręcone, długie czy też krótkie - w każdym wydaniu proste rurki pomogą stworzyć unikalną biżuterię. Tutaj znajdziecie je w różnej wielkości, co stwarza ogromny wachlarz możliwości i pozwala wyczarować jedyną w swoim rodzaju biżuterię. Druty stanowią również niezbędny element służący do tworzenia kolczyków, bransoletek, lub naszyjników. Innym rodzajem półfabrykatu są klipsy - doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą przekuwać uszu. Te srebrne elementy mogą być stosowane jako niepowtarzalny dodatek, ponieważ przyjmują wiele form dając tym samym nieskończone możliwości wyboru projektantom. Przekładki oraz nakładki to także półfabrykaty srebrne do wyrobu biżuterii, które pełnią funkcję ozdobną.

Luksus w dodatkach, które nadają charakteru

Do absolutnie luksusowej ozdoby biżuteryjnej należą srebrne przywieszki. Te półfabrykaty srebrne stosowane są do podwieszania w naszyjnikach, bransoletkach oraz kolczykach, a dzięki niezwykle szerokiej ofercie rozmaitych rozmiarów oraz kształtów, każdy bez wątpienia znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie. Wszystkie srebrne półfabrykaty są wręcz idealne do stworzenia wyjątkowych ozdób, które pozwalają na wyrażenie swojej osobowości i własnego, indywidualnego stylu.

Bogactwo srebrnych półfabrykatów – druty, szpilki, federingi, końcówki i zaciski

Jednak nie same bigle są potrzebne do wykonania biżuterii. Artyście tworzącemu biżuterię są potrzebne także inne akcesoria do biżuterii jak druty, końcówki, łapaczki, federingi, karabińczyki, ogniwka, szpilki, czy kuleczki zaciskowe i ogniwka.

Zacznijmy od srebrnych drutów, które są często wykorzystywane do tworzenia biżuterii, np. przy stworzeniu szpilek z oczkiem, różnego rodzaju ozdób srebrnych, czy też przy tworzeniu podwieszek i zapięć do biżuterii. Oprócz srebrnych drutów wśród bogactwa półfabrykatów nie brakuje też srebrnych szpilek z oczkiem czy tzw. srebrnych szpilek gwoździ, tak często wykorzystanych do kolczyków, czy podwieszenia koralików. Polecane są półfabrykaty ze srebra próby 925, które posłużą do tworzenia biżuterii najwyżej jakości.

Tworząc biżuterię artysta zajmujący się rękodziełem musi mieć w swojej pracowni również srebrne zapięcia sprężynujące – tzw. federingi, które służą jako ogniwo łączące dwa końce naszyjnika, czy bransoletki. Można do niego stosować jako elementy dodatkowe srebrne ogniwka, czy srebrne końcówki do rzemieni, sznurków, wstążek gumek, czy innych elementów. Warto pamiętać, że do rzemieni stosuje się zazwyczaj końcówki o rozmiar większe. Do samych rzemieni, jak i linek, drutów, nici, czy żyłek warto zaopatrzyć się także w srebrne łapaczki, które poprzez wygięcie kamuflują umieszczone w środku supełki. Do podobnych celów posłużyć mogą także srebrne zaciski do rzemieni, ale i innych elementów (materiału, złączenia kilku linek czy sznurków). 

Jeśli chodzi o przekładki między koralikami najlepsze będą do tego srebrne kuleczki zaciskowe, dzięki nim poprzez zaciśnięcie można zakańczać linki, czy druty. Wygląda to niezwykle estetycznie, a o taki efekt właśnie nam chodzi.

Znajdziemy także srebrne przekładki do bransoletek, czy srebrne zawieszki w różnych kształtach – np. kota, jabłka, jaskółki, koniczynki.

Bogactwo form półproduktów jest tak ogromne, że każdy znajdzie coś dla siebie wśród srebrnych półfabrykatów do wyrobu biżuterii. Samo srebro nie czarnieje, nie powoduje reakcji alergicznych i cudownie komponuje się zarówno z drobnymi koralikami, jak i w otoczeniu kamieni jubilerskich. Pasuje każdej kobiecie niezależnie od wieku i typu urody.