Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Półfabrykaty posrebrzane

Do samodzielnego wykonania biżuterii potrzebny jest przede wszystkim pomysł, który zaskoczy wszystkich dookoła, a także koraliki, różnego typu półfabrykaty jubilerskie oraz specjalistyczne narzędzia. Półfabrykaty posrebrzane w naszej ofercie występują w wielu różnych formach, dzięki czemu możliwe jest wykonanie całych zestawów biżuterii, bez konieczności szukania pojedynczych części. To niezwykle istotne, jeśli ma się na celu stworzenie kompletu, spójnego pod względem formy. Półfabrykaty cechują się łatwością obróbki - posrebrzane druciki wystarczy właściwie skrócić, zaś półfabrykaty do kolczyków z bolcem do koralików Swarovski jedynie delikatnie zacisnąć. Praca z półfabrykatami jest niezwykle prosta, natomiast jej rezultaty, w postaci niepowtarzalnej biżuterii, są wprost olśniewające. Półfabrykaty skutecznie zabezpieczają np. koraliki szklane lub inne elementy ozdobne przed zsunięciem się lub zgubieniem. Półfabrykaty cechują się przede wszystkim wysoką jakością wykonania i wytrzymałością. Można je stosować praktycznie do każdego rodzaju koralików, kamieni ozdobnych lub wisiorków czy kolczyków. W naszej ofercie są, zarówno elementy delikatne, gładkie i bardzo skromne, jak i te nieco bardziej wyraziste.

--- czytaj więcej ---

Sztywne druty do naszyjników, ozdobne przekładki oraz bazy do broszek

Posrebrzane półfabrykaty to bardzo szeroka grupa produktów. Są w niej na przykład druty posrebrzane o zróżnicowanych grubościach, które mogą stanowić bazę naszyjnika. Dzięki temu, że druty są sztywne, naszyjnik będzie się rozkładał na dekolcie sposób równomierny. Ozdobne posrebrzane przekładki w formie koraliczków lub nakładek mogą stanowić uroczy "przerywnik" lub eleganckie wykończenie naszyjnika. Myśląc o naszyjnikach w formie wisiorków warto zastanowić się nad półfabrykatami, które umożliwią odpowiednie utrzymanie ozdobnego kamyka lub koralika. W asortymencie są, zarówno małe, jak i duże posrebrzane nakładki, oraz takie, w których można umieścić dłuższy kamyk. Do tej grupy należą wykończenia w charakterze posrebrzanych wisiorków typu wieża lub spirala. Warto również przyjrzeć się z bliska bazom do broszek. Biżuteria tego typu wraca do łask, zaś współczesne pomysły nie ograniczają się tylko do kamieni lub srebrnych ozdób. Broszki z filcu są bardzo popularne i łatwo doszyć je do podstawy.

Ciekawe zapięcia, efektowne rurki i trwałe zaciski

Półfabrykaty posrebrzane to także różnego typu zapięcia, które można wykorzystać przy tworzeniu naszyjników i bransoletek. W grupie tej są takie zapięcia jak posrebrzane karabińczyki, zapięcia federing, zapięcia skręcane oraz niezwykle ozdobne zapięcia skrzynkowe. Te ostatnie można stosować jako zapięcia do bransoletek. Posrebrzane rurki, zarówno proste, jak i delikatnie wygięte, mogą służyć jako przerwa między koralikami albo samodzielne elementy np. naszyjnika. Takie półfabrykaty będą bardzo efektownie wyglądać na okrągłym czarnym sznurku. Zaciski to moduły zamykające bransoletki lub naszyjniki, które zapewnią trwałość biżuterii. Bardzo łatwo je umieścić na końcach rzemyka lub sznurka i zamknąć, dociskając lekko kombinerkami.