Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Obręcz do łapaczy snów - bazy do łapaczy

Twórz własne łapacze snów, zapewnimy obręcze do łapaczy snów i bazy, a także różne akcesoria i półprodukty do tworzenia własnych łapaczy snów. 

--- czytaj więcej ---

Zrób własny łapacz snów

Pierwotnie łapacz snów był magicznym artefaktem indiańskich plemion Ameryki Północnej. Zawieszony w namiocie, spełniał funkcję strażnika chroniącego człowieka przed koszmarami. Charakterystyczna plecionka, przypominająca pajęczynę rozpiętą na obręczy, miała wyłapywać sny jak sito. Przepuszczała więc sny dobre, a złe zatrzymywała. Zatrzymane koszmary spływały następnie po piórach zawieszonych u dołu łapacza snów, aby wraz z nastaniem świtu rozpłynąć się w słonecznych promieniach. Trudno powiedzieć czy wiara w magię łapaczy snów przetrwała do dnia dzisiejszego. Faktem jest jest ich ogromna popularność zarówno w Ameryce, jak i innych krajach świata. Niezależnie od tego czy łapacz snów uważany jest za amulet przynoszący szczęście, czy innego rodzaju magiczny artefakt, posiada on ogromne walory dekoracyjne.

Współcześni rękodzielnicy wykonują łapacze snów w przeróżnych technikach, zarówno tradycyjnych jak i bardziej awangardowych. Niezależnie od obranej metody do wykonania  ich konieczna jest obręcz do łapacza snów. Obecnie nie trzeba się ograniczać do tradycyjnych form chcąc wykonać łapacze snów. Obręcz do łapaczy snów jest dostępna zarówno w kształcie okręgu, jak i na przykład gwiazdy. Wykonane z metalu bazy do łapaczy snów są trwałe i odporne na odkształcanie. Dostępne są w różnych rozmiarach, a pakowane pojedynczo lub po kilka sztuk.