Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Narzędzia jubilerskie do biżuterii

Narzędzia do robienia biżuterii - niezbędnik każdego pasjonata. Każdy, kto chce samodzielnie wykonywać biżuterię, czy to na własne potrzeby, czy też w ramach prowadzonego biznesu, powinien zaopatrzyć się w specjalistyczne narzędzia, dzięki którym wszystkie czynność związane z robieniem naszyjników lub kolczyków staną się niezwykle łatwe. Narzędzia jubilerskie przydadzą się, zarówno zaawansowanemu twórcy, jak i osobie, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z samodzielnym wykonywaniem biżuterii. Korzystając z tego typu narzędzi praca nad biżuterią stanie się łatwiejsza, sprawniejsza, a przede wszystkim bardziej bezpieczna. Narzędzia, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zapewniają wysoką precyzję pracy nad biżuterią. Warto o nich pomyśleć, zamawiając pierwsze koraliki i półfabrykaty jubilerskie.

--- czytaj więcej ---

Narzędzia, bez których trudno się obejść

Nawlekanie koralików na nitkę to chyba najprostszy sposób na samodzielne stworzenie biżuterii. Nie wymaga wiele pracy i jest bardzo prosty. Jadnak chcąc robić całe biżuteryjne komplety, stosować niezbędne półfabrykaty jubilerskie i tworzyć jedyne w swoim rodzaju, bardziej skomplikowane w formie, kolczyki lub naszyjniki, trzeba zaopatrzyć się w zestaw narzędzi do biżuterii. Szczypce długie umożliwią naginanie i wyginanie elementów drucianych, czyli wykonanie czynności, których nie da się precyzyjnie zrobić "gołymi rękami". Dzięki nim można zgiąć drucik kolczyka w wymyślny sposób lub z samego tylko drucika wykonać ciekawy biżuteryjny przedmiot. Szczypce uniwersalne pozwalają na kontrolowane dociśnięcie lub złączenie różnych elementów na stałe. Czasem niektóre półfabrykaty są za długie - wtedy wystarczy użyć szczypce tnące boczne, aby skrócić dany element. Szczypce gwarantują precyzyjne i bardzo staranne zagięcia i cięcia oraz minimalizują możliwość uszkodzenia dłoni.

Narzędzia jubilerskie - jakość i precyzja

Wszystkie szczypce wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Rączki pokryte są gumowym tworzywem, dzięki któremu narzędzia do wyrobu biżuterii są bezpieczne i nie wyślizgują się z dłoni. Części tnące wykonane są ze stali niklowanej lub ze stali wysokowęglowej o specjalnej powłoce. Dzięki temu narzędzia do biżuterii są trwałe i bezpieczne. Kategoria ta obejmuje również szydełka metalowe, igły oraz kleje jubilerskie do łączenia sztywnych elementów. Mając taki zestaw można bardzo sprawnie tworzyć nieszablonową biżuterię i pasję zamienić w domowy biznes. Z pomocą narzędzi jubilerskich, wszystkie prace związane z wyrobem biżuterii można wykonać samodzielnie we własnym domu.