Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

koraliki TOHO

Koraliki Toho to nasz świat! Witaj w największym sklepie z koralikami Toho ❤️. Znajdziesz tu zestawy do robienia biżuterii handmade. Najpopularniejsze wzory i rozmiary. W tym Toho 11/0 i złote. U nas kupisz japońskie koraliki najtaniej! Są to idealne produkty do tworzenia biżuterii, kolczyków czy bransoletek.

Koraliki Toho to drobne koraliki szklane produkowane w Japonii. Koraliki Toho cieszą się one ogromną renomą na całym świecie. Mnogość kształtów, kolorów i rozmiarów sprawiła, że te japońskie koraliki świetnie sprawdzają się przy tworzeniu biżuterii handmade. Ich wykorzystanie wymaga odrobiny precyzji i wyczucia, ale przy odrobinie wyobraźni i wprawy pozwala na stworzenie przepięknych, ręcznie robionych i niebanalnych bransoletek czy kolczyków.

Beading to ogólne określenie na przygotowywanie ozdób z drobnych koralików, do których doskonale nadadzą się właśnie koraliki Toho. U nas kupisz koraliki Toho najtaniej. Oferujemy najpopularniejsze koraliki Toho 11/0, ale również koraliki szklane w innych rozmiarach. Setki wzorów i kolorów do wyboru.

W beadingu drobne koraliki Toho używane są od wielu lat. Coraz częściej wykorzystywane są także przy tworzeniu ozdób techniką sutasz. Sutasz to ekskluzywne ozdoby z jedwabnych pasków zdobionych dodatkowo kamieniami, lub właśnie koralikami szklanymi. Gotowa biżuteria tego typu osiąga często zawrotne ceny, ale jeśli nauczysz się tworzyć je sama, możesz być modna za grosze lub zyskać dobrze płatne hobby :)

 

--- czytaj więcej ---
koraliki TOHO®

Koraliki Toho

Koraliki Toho powstają od 1957 roku i nieprzerwanie cieszą się popularnością. Choć powstają w Japonii, to podbiły również rynki europejskie. Wielbicielki ręcznie robione biżuterii czy haftów uwielbiają je za ich doskonały kształt i piękne barwy. Koraliki toho to koraliki szklane, a tym, co je wyróżnia od innych koralików, jest dużo większa średnica. Dlatego wykorzystuje się je zarówno do tworzenia biżuterii diy, ale również do zdobienia serwetek, obrusów czy haftowanych aplikacji.

Koraliki Toho 11/0

Najpopularniejsze są koraliki okrągłe o średnicy 2,2 mm, tj koraliki toho 11/0. Dzięki procesowi galwanizacji, są wyjątkowo odporne na ścieranie i mechaniczne uszkodzenia. Jednak Toho tworzy z równym powodzeniem koraliki o różnych kształtach - trójkątne z trójkątnymi otworami, sześcienne z otworem kwadratowym, koraliki o kształcie łezki czy koraliki podłużne. Oprócz kształtu koraliki mogą się różnić także wykończeniem, a ich środki mogą być srebrne, opalizujące, złocone, perłowe lub jednolite. To właśnie dzięki bogactwu kolorów i kształtów chętnie są one wybierane przez wielbicielki oryginalnej, ręcznie robionej biżuterii.

Ręcznie robiona biżuteria z koralików Toho

Różne kształty, zróżnicowana wielkość oraz sposób wykończenia szklanych koralików Toho sprawia, że można je znaleźć na modnych bluzkach, gdzie wykańcza się nimi kolorowe aplikacje albo wykorzystuje do ozdobienia jednokolorowego haftu. Najchętniej stosuje się je do wytwarzania biżuterii.

Koraliki Toho do bransoletek

Najmniejsze koraliki, o średnicy około 2 mm, sprawdzą się przy tworzeniu bransoletek i naszyjników w stylu etnicznym, gdzie najważniejsza jest ilość koralików oraz bogactwo ich kolorów. Z kolei większe koraliki Toho dają się ładnie wyeksponować na kolczykach czy bransoletkach. Wówczas do ich wykonania stosuje się łańcuszki, wytrzymałe rzemienie lub sznurki, zaś same koraliki podkreślone są przez dodanie do wzoru specjalnych przekładek.

Warto też sprawdzić ich konkurencję. Polecamy japońskie koraliki Miyuki oraz tańszą alternatywę, szklane koraliki drobne.

Ile koralików Toho jest w 10g?

Ilość koralików Toho w paczce 5 gram, 10 gram czy 50 gram, zależy od wielkości koralika. Tak więc koralików 6/0 będzie około 150 szt w 10 gramach, 8/0 400 sztuk, 11/0 to okolo 1040 koralików Toho w paczce 10 gram, oraz 15/0 to 2600 sztuk. Podane ilości są przybliżone i mogą różnić się trochę w zależności od koloru i sposobu galwanizacji. By dowiedzieć się ile jest w paczce 5gram czy 50 wystarczy pomnożyć podaną ilość. W naszym sklepie przy każdej cenie podajemy przybliżoną ilość.

Koraliki TOHO to określenie znane niemalże każdemu. Drobne szklane koraliki od wielu lat produkowane są w Japonii, skąd wysyłane są na cały świat. Pomimo tego, że jest bardzo wiele firm zajmujących się produkcją tego typu produktów, żadna z nich nie może uzyskać tak samo dużej popularności i dobrej renomy jak właśnie koraliki TOHO. Ze względu między innymi na ten fakt w wielu środowiskach, szczególnie wśród osób zajmujących się tworzeniem biżuterii zyskały one nazwę skarbów ze Wschodu.

Z czego wykonuje się TOHO?

koraliki TOHO wykonuje się wyłącznie ze szkła w bardzo różnorodnych jego odmianach. matowe, przezroczyste czy mieniące się w świetle różnymi kolorami - każdy spośród bardzo szerokiej gamy zdoła dopasować idealne dla siebie koraliki. Niektóre z nich, zwłaszcza wykonane z przezroczystego szkła wewnątrz mają warstwę srebrzoną lub złoconą, co dodaje im dodatkowego uroku.

Kształty koralików TOHO

Podstawowym kształtem są koraliki okrągłe, najczęściej wykorzystywane zarówno przy tworzeniu biżuterii jak też przez projektantów mody, jednak dość dużą popularnością cieszą się także tak zwane rurki. Gamę uzupełniają koraliki o kształcie heksagonalnym, które nadają tworzonej biżuterii niepowtarzalnego wyglądu. Drugą kwestią jest dobór odpowiedniej ich wielkości. TOHO mają 4 podstawowe wielkości - 6, 8, 11 i 15. Ich średnica odpowiednio to: 4 mm dla rozmiaru 6, 3 mm dla rozmiaru 8, około 2,2 mm dla rozmiaru 11 oraz 1,5 mm dla rozmiaru 15. Ma to wpływ na wielkość robionej z nich biżuterii jak również na wagę. Najczęściej sprzedawane są na wagę, w opakowaniach zawierających jeden rodzaj i wielkość koralików. Niektórzy sprzedawcy oferują także tak zwane miksy, zawierające koraliki o różnych kolorach lub też o różnej wielkości. Jednakże znaczna większość kupujących woli samodzielnie wybierać zarówno kolor jak i wielkość, dlatego też decydują się na zakup koralików o tych samych parametrach.

Zastosowanie koralików drobnych TOHO

TOHO są wykorzystywane głównie do tworzenia biżuterii. Można śmiało powiedzieć że oddzielną dziedziną w wykonywaniu biżuterii stał się beading, czyli tkanie z koralików. Przy pomocy specjalnych krosen tworzy się unikalne bransoletki, paski i wiele podobnych elementów biżuterii. Zazwyczaj wykorzystuje się jeden rodzaj i wielkość koralików, co daje ciekawe efekty jak również ułatwia noszenie biżuterii w późniejszym czasie. bardzo często są wykorzystywane także jako dodatek do tworzenia odzieży, są przyszywane w określonych wcześniej miejscach tworząc ciekawe i niepowtarzalne wzory.

Dlaczego właśnie koraliki japońskie TOHO

Twórcy biżuterii czy projektanci odzieży, wykorzystujący TOHO na co dzień jako najważniejszy czynnik, mający wpływ na ich decyzje wskazują powtarzalność koloru i wielkości. Koraliki są identyczne, co sprawia że wykonane z nich na przykład bransoletki prezentują się doskonale. Inne firmy często mają problem z produkcją tak małych koralików, i zdarza się że występują pomiędzy nimi znaczne różnice w wielkości, co rzutuje potem na efekt końcowy wykonania produktu. Ponadto koraliki TOHO to gwarancja koloru. Nawet koraliki z różnych partii, oznaczone jako ten sam kolor nie będą się od siebie różnić. Dla twórców to bardzo istotne, nie muszą się bowiem obawiać znacznych różnic kolorystycznych w przypadku zastosowania TOHO z różnych dostaw.