Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Koraliki lampwork - różne kolory i kształty

Koraliki w tej kategorii cechują się przede wszystkim różnorodnością, dzięki czemu można z nich wyczarować prawdziwe małe biżuteryjne dzieła sztuki. Koraliki te wykonane są z kolorowego szkła, które jest bardzo wdzięcznym materiałem do samodzielnego tworzenia kosztowności. Różne kształty i kolory pozwalają na stworzenie niebanalnych, unikalnych i inspirujących drobiazgów, które ozdobią każdy strój. Granice wyznacza wyobraźnia, która z pewnością podpowie wiele interesujących rozwiązań. Przygotowując się do tworzenia biżuterii z koralików lampwork warto brać pod uwagę konieczność zabezpieczenia ich i dobrania właściwego, współgrającego z całością projektu, wykończenia. W tym pomocne będą produkty z kategorii półfabrykatów jubilerskich, które to pozwolą z powodzeniem zamknąć każdą bransoletkę lub naszyjnik solidnym zapięciem. Koralikami w formie efektownych kolczyków można zrobić prezent każdej miłośniczce wyrobów rękodzielniczych. Koraliki niosą ze sobą nie tylko radość tworzenia, ale także możliwość kreatywnego spędzania czasu lub rozwoju własnego małego biżuteryjnego biznesu. Koraliki to magia tworzenia biżuterii.

--- czytaj więcej ---
koraliki lampwork

Kształty i kolory - barwny świat koralików

Lampwork to koraliki szklane występują w przeróżnych kształtach i kolorach. Są kwadratowe, okrągłe, płaskie, kostki, o kształcie walca lub serca. Jednak wszystkie są wyjątkowe tak samo, jak stworzona z nich biżuteria. Także kolory i wzory koralików są po prostu nieziemskie. Elementy łączą w sobie kolory idealnie współgrające, jak również takie, które pozornie do siebie w ogóle nie pasują. W sprawiającym wrażenie płynnego i przestrzennego wnętrzu szklanego koralika kryją się zarówno stonowane barwy, jak i mocno nasycone kolory. Koraliki typu lampwork kuszą także swoimi ciekawymi nazwami. Z takich elementów jak np. szum oceanu lub pajęcza sieć można wykreować biżuterię w indywidualnym stylu, która będzie cieszyć oczy za każdym razem, kiedy się ją założy.

Koraliki lampwork - bransoletki, zawieszki, naszyjniki

Możliwości tworzenia biżuterii z koralików lampwork są właściwie nieograniczone. Dzięki tym koralikom można stworzyć np. naszyjniki lub bransoletki. Koralki można łączyć, dobierając je pod kątem kolorów i wzorów, ale można też budować zestawy całkowicie szalone, składające się z koralików o różnych kształtach i barwach. Piękne koraliki o kształcie listka dobrze będą prezentować się jako indywidualna zawieszka. Z kolei koraliki o kształcie łezki lub walca to doskonały sposób na ciekawe kolczyki - wystarczy dodać półfabrykat jubilerski, który posłuży jako drucik do zawieszenia koralika. Tak przygotowana biżuteria to nieodłączny element każdej stylizacji, zarówno do pracy, na co dzień, jak i od święta.