Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Koraliki rocaille - drobne koraliki rokail

Koraliki rocaille w większości przypadków mają kształt kuleczki o nieregularnych kształtach. Nie są to koraliki idealnie okrągłe i właśnie w tym tkwi ich urok. W formie przypominają krótsze koraliki TOHO. Nazwa "rocaille" pochodzi z języka francuskiego i oznacza "nierówną powierzchnię". Same koraliki zaś przywędrowały do Europy zza Atlantyku. Tam Indianie wyplatali z nich ozdoby oraz elementy odzieży. Popularność koralików wzrosła z początkiem ubiegłego stulecia - Indianie sprzedawali swoje wyroby turystom. W czasach kolonizacji koraliki te stanowiły towar wymienny, np. w Afryce. Nieduże koraliki mają w sobie wiele wdzięku, a także dają dużo możliwości tworzenia biżuterii, ale i drobnych dekoracyjnych przedmiotów. Wystarczy żyłka jubilerska, wzór i trochę wolnego czasu. Kolorowe koraliki występują przeważnie w postaci nieregularnych kulek lub kostek. Można z nich tworzyć różnego typu atrakcyjną biżuterię, którą mogą wykonywać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Te nieduże szklane koraliki dadzą mnóstwo przyjemności w zimowy wieczór, a tworzenie będzie jedną z najlepszych i najbardziej rozwijających czynności w wolnym czasie.

--- czytaj więcej ---
koraliki drobne

Nie tylko biżuteria. Figurki, rośliny i przedmioty z małych koralików

Koraliki rokail umożliwiają wykonanie wyjątkowych przedmiotów. Są malutkie, więc łatwo można tworzyć z nich różnego rodzaju rośliny lub zwierzęta. Szczególnie ciekawie prezentują się kwiaty wykonane z tych koralików. Można wyczarować kolorowe egzotyczne kwiaty i ozdobić nimi wnętrze mieszkania. Z koralików powstaną także wizerunki zwierząt, a nawet krajobrazy, jak np. palmy na pustyni, owocowy sad czy góry. Wszystko jest możliwe, wystarczy pozwolić przemówić wyobraźni. Drobne koraliki szklane posłużą za materiał do tworzenia np. breloczków do kluczy lub zawieszek do telefonów. Z koralików da się zrobić sztuczne owoce, ozdoby choinkowe czy dekoracyjne miseczki. Koraliki pomogą stworzyć zakładki do książek np. w łowickie lub góralskie wzory.

Biżuteria z koralików rocaille - niepowtarzalne połączenia

Koraliki szklane drobne, jakimi są paciorki rocaille, pozwalają na tworzenie niepowtarzalnych biżuteryjnych kompozycji. Mogą być to na przykład wielokolorowe bransoletki lub rozbudowane roślinne motywy naszyjników oraz różnego typu ornamenty. Z pomocą drutów i linek jubilerskich można wyczarować kaskadowo spływające wielokolorowe naszyjniki, które będą pięknie wyglądać zestawione z jasną odzieżą. W płaskie bransoletki wykonane z koralików rocaille można wplatać motywy zwierzęce i kwiatowe. Szerokie płaskie bransoletki można wykończyć profesjonalnymi zamknięciami lub naturalnymi sznureczkami. Kolczyki z koralików rocaille są bardzo lekkie i dlatego mogą być długie. Korzystając z malutkich koraliczków oraz z drewnianych elementów można zrobić kolczyki o etnicznym charakterze. Koraliki można również z powodzeniem umieszczać w biżuterii stworzonej techniką sutaszu. Powstaje w ten sposób piękna i wielowymiarowa ozdoba do zawieszenia np. w naszyjniku.