Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Perły naturalne hodowlane słodkowodne

Eleganckie perły słodkowodne. Z myślą o osobach ceniących niebanalne półfabrykaty do wyrobu ozdób biżuteryjnych, oferujemy szeroki wybór najwyższej jakości słodkowodnych pereł hodowlanych. Większość perełek jest zbliżona kształtem do niewielkich kulek, jednak w asortymencie posiadamy także perły w kształcie jajka czy delikatnie spłaszczone. Dostępne produkty nie były poddawane szlifom, dzięki czemu trafiają do Państwa dokładnie w takiej formie, w jakiej stworzyła je natura. Perły naturalne słodkowodne hoduje się w głównie w akwenach, które spełniają ściśle określone wymogi i są przystosowane do bytowania w nich różnego rodzaju małż. Najczęściej perełki te pochodzą z rzek chińskich, mongolskich, rosyjskich i kanadyjskich, a także z jezior usytuowanych na terenie Ameryki Północnej i Południowej. Perły różnią się między sobą kolorystyką, a dzięki niedużym rozmiarom doskonale sprawdzają się do tworzenia wszelkiego rodzaju biżuterii, takiej jak kolczyki, naszyjniki czy pierścionki. Z dodatkiem pereł słodkowodnych można również projektować bransolety i wisiory.

--- czytaj więcej ---
perełki naturalne

Perły hodowlane - prawdziwe perły do wyrobu biżuterii

Jednym z podstawowych kryteriów podziału pereł jest ich pochodzenie. Wyróżnia się perły hodowlane słodkowodne i słonowodne, które są tworzone przez mięczaki perłorodne. Trzeba podkreślić, że perełki hodowlane są prawdziwymi perłami, których nie należy mylić z plastikowymi perłami, które również są w naszej ofercie. Perły słonowodne są pozyskiwane głównie z Polinezji Francuskiej i z Mórz Południowych, natomiast perły słodkowodne pochodzą najczęściej z Chin, Japonii oraz USA. Ich charakterystyczną cechą jest specyficzna kolorystyka i oryginalne kształty, zazwyczaj lekko spłaszczone lub owalne. Uzyskanie idealnie okrągłych pereł jest właściwie niemożliwe. Rozmiary pereł słodkowodnych są dość zróżnicowane, najczęściej jednak są to produkty, których wymiar wynosi 5-6 mm. Jedna małża jest w stanie wyprodukować około kilkunastu perełek, dzięki czemu produkty te charakteryzują się przystępnością cenową i należą do jednych z najchętniej wykorzystywanych wyrobów do produkcji ozdób biżuteryjnych na całym świecie. Nasza oferta obejmuje również inne perełki i koraliki naturalne, w tym koraliki z masy perłowej oraz korale z koralowca.

Zastosowanie i wartość pereł hodowlanych

Perły hodowlane słodkowodne są zaliczane do grona najwartościowszych kamieni szlachetnych, które charakteryzują się pięknym połyskiem i nie wymagają praktycznie żadnej obróbki. Większość perełek wykorzystuje się do produkcji biżuterii: naszyjników, bransoletek, kolczyków, pierścionków i wielu innych ozdób. Planując samodzielne projektowanie biżuterii, warto zwrócić uwagę na perły sprzedawane w kompletach po kilka sztuk. Dzięki temu można otrzymać produkty o identycznej kolorystyce. W przypadku tworzenia naszyjników czy bransoletek, istotnym elementem jest stopień dopasowania poszczególnych okazów. Perły naturalne słodkowodne rzadko występują w idealnie okrągłym kształcie, ale dzięki udoskonaleniu technik hodowli, coraz częściej swoim wyglądem dorównują cenionym perłom morskim, dzięki czemu stanowią wręcz idealne półfabrykaty do wyrobu wszelkiego rodzaju biżuterii.