Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Koralowiec - perły i koraliki z korala

W tej kategorii oferujemy różnej wielkości i kształtów korale szlachetne, często wykorzystywane przez projektantów i artystów do wyrobu ekskluzywnej biżuterii. To naturalny, organiczny materiał pozyskiwany z wapiennych szkieletów koralowców tworzących słynne rafy koralowe i ławice z gęstymi, nieregularnie rozgałęzionymi pniami. Koralowce żyją w morzach ciepłych i gorących. Największe kolonie można spotkać wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego, a do najbardziej cenionych należą korale z koralowca algierskiego. W stanie naturalnym kawałki korali są matowe, a po poddaniu obróbce przez polerowanie zyskują efektowny szklisty połysk. Po wydobyciu sortuje się je na podstawie grubości i wielkości gałązek, barwy oraz ewentualnych skaz. Polerowanym kawałkom korali najczęściej nadaje się kształt kulisty lub obły, używając gładkiego szlifu kaboszonowego. Koraliki z koralowca służą do wyrobu modnych naszyjników i efektownych bransoletek. Najbardziej ceniona jest biżuteria z koralowca o żywej, czerwonej barwie. W złotnictwie używane są również korale różowe i czarne, pochodzące z Japonii unikalne korale białe oraz wydobywane w Kamerunie korale niebieskie.

--- czytaj więcej ---
koraliki koral

Koralowe kule - najdoskonalszy kształt w przyrodzie

Z kawałków naturalnych korali oszlifowanych do uzyskania idealnego kulistego kształtu powstaje elegancka biżuteria z koralowca. Prezentujemy kule z koralowca o zróżnicowanych rozmiarach i urzekających odcieniach koloru czerwonego. To właśnie z nich tworzone są korale z korala, będące ozdobą tradycyjnego stroju krakowskiego. Zestawiając je z elementami o innych, bardziej fantazyjnych formach oraz z wykorzystaniem półfabrykatów jubilerskich, można z nich wykreować również niepowtarzalne naszyjniki, bransolety i kolczyki. Bardzo oryginalnie prezentują się ozdoby z kul z korala białego.

Delikatne kostki z korala - materiał na oryginalne ozdoby

Osobną kategorię tworzą koraliki z koralowca w kształcie kostek o zróżnicowanych wymiarach: od najdrobniejszych aż po całkiem spore. Geometryczne prostota czerwonych prostopadłościanów złagodzona obłym szlifem, nadającym im lekko zaokrąglony kształt czyni je doskonałym materiałem dla projektantów i hobbystów wykonujących amatorsko unikalne naszyjniki i korale z koralowca. Drobne koraliki świetnie nadają się również do wyrobu bransoletek, zwłaszcza skomponowane z kawałkami o bardziej skomplikowanych i nieregularnych kształtach oraz z wykorzystaniem linek i drutów jubilerskich z naszej oferty.

Biżuteria z fantazją - pazury, pałeczki, owale

Tworząc koralowce, natura dała prawdziwy popis kreatywności. Starannie obrobione elementy szkieleciku morskich organizmów mogą przybrać cała gamę fantazyjnych, nieregularnych kształtów. Gładkie owale inspirują do projektowania eleganckich pierścionków, w których naturalne oczko zostaje szlachetnie oprawione, by cieszyć wzrok i zachwycać. Z pałeczek, pazurków i drobnych koralików można wyczarować prawdziwe arcydzieła. Niepowtarzalne naszyjniki i korale z korala to tylko jedna z możliwości. Prezentujemy tu szeroką gamę koralowych elementów o niebanalnych kształtach i kolorach: od klasycznej czerwieni, poprzez szlachetną biel, aż po unikalne odcienie zieleni oraz turkusu.