Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Korale i koraliki naturalne

Kategoria obejmująca koraliki naturalne to bogata i różnorodna gama, w której znajdują się takie elementy jak np. koraliki z koralowca i z masy perłowej, koraliki drewniane oraz wykonane z kokosowych łupin, a także muszelki i naturalne perełki. Koraliki te dają nieograniczoną wręcz możliwość tworzenia wyjątkowej i niepowtarzalnej biżuterii o naturalnym charakterze. Różnorodność kształtów i kolorów pozwala na kreowanie ozdób różnego typu, które za pomocą półfabrykatów jubilerskich stają się trwałą biżuterią na lata. Koraliki drewniane i koraliki z łupin kokosa wpisują się naturalny ekologiczny trend związany z biżuterią etniczną. Korale naturalne zaś przywodzą na myśl, podobnie jak muszelki czy perełki, dalekie i egzotyczne kraje. Kolorowe perełki pomogą stworzyć subtelną, bardzo kobiecą biżuterię.

--- czytaj więcej ---
koraliki naturalne

Naturalne koraliki - sposób na efektowną biżuterię

Natura daje bardzo wiele inspiracji, zachęcających do tworzenia własnej wyjątkowej biżuterii. Dzięki koralikom naturalnym w łatwy sposób można osiągnąć przyciągający wzrok efekt. Każda grupa koralików zasługuje na uwagę. Muszelki to wyjątkowe elementy, dzięki którym można wykreować egzotyczną bransoletkę. Muszle spiralne, świderki lub muszle podłużne posłużą jako zawieszki lub najbardziej wyeksponowane części naszyjnika. Drobne kolorowe muszelki można ze sobą pomieszać tworząc w ten sposób tęczową bransoletkę. Naturalne koraliki z kokosa to pomysł na wplecenie w codzienną stylizację etnicznych akcentów. Płaskie okrągłe koraliki oraz jeden większy w kształcie liścia lub serca to idealny pomysł na długi naszyjnik, który będzie prezentował się doskonale np. z jasną letnią sukienką. Z kokosowych elementów można także stworzyć lekkie kolczyki.

Perełki i koraliki z koralowca - klasyka w nowym wydaniu

Koraliki naturalne pozwolą stworzyć biżuterię, która pełnymi garściami czerpie bezpośrednio z natury. Koraliki wykonane z koralowca to klasyka sama w sobie - kiedyś były bardzo modne, dziś wracają do łask. Koraliki np. w kształcie papryczki chilli w połączeniu z płaskimi koralikami w formie monety umożliwią wykonanie naszyjnika o lekko drapieżnym charakterze. Perełki naturalne - małe, kolorowe i błyszczące to pomysł na komplet naszyjnik plus bransoletka w dyskotekowym stylu. Barwy można dowolnie ze sobą łączyć by uzyskać wyrazistą i pełną smaku kompozycję. Bryłki masy perłowej o nieregularnych krawędziach to materiał doskonały na biżuterię, która ma zachować swoją naturalną, niczym niezaburzoną formę. Będą pasowały zarówno do wieczorowej kreacji, jak i do stroju z naturalnych tkanin.