Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Korale, koraliki i zawieszki z masy perłowej jednobarwnej.

Masa perłowa, nazywana również macicą perłową to wyjątkowy materiał wykorzystywany od wieków w sztuce jubilerskiej z uwagi na ogromne walory dekoracyjne. Pozyskiwana jest zazwyczaj na farmach hodowlanych pereł z muszli ślimaków i małży, zwłaszcza perłopławów. Uznawana jest za surowiec szlachetny, służący przede wszystkim do wyrobu efektownej biżuterii, ale także inkrustowania ozdobnych przedmiotów i mebli oraz artystycznego dekorowania przedmiotów użytkowych, na przykład instrumentów muzycznych. Designerska biżuteria z masy perłowej bywa obiektem zachwytów i pożądania niezależnie od epoki. W naturze masa perłowa stanowi urzekającą tęczowym blaskiem wewnętrzną warstwę muszli, natomiast poddana misternej obróbce w dłoniach jubilerów i rzemieślników staje się elementem sprawiającym, że modne kolczyki z masy perłowej i inne ozdoby zyskują ponadczasowy, wręcz magiczny urok. Najpopularniejszym kolorem masy perłowej jest iryzująca biel lub w przypadku muszli z Tahiti - ciemne odcienie brązu. W naszym asortymencie projektanci i osoby zajmujące się hobbystycznym tworzeniem biżuterii znajdą akcesoria z masy perłowej we wszystkich barwach tęczy.

--- czytaj więcej ---

Masa perłowa to delikatnie błyszczący i stosunkowo prosty w obróbce materiał produkowany przez niektóre małże. Dość szybko odkryto jego dekoracyjne właściwości i zaczęto stosować je do ozdabiania figurek i innych przedmiotów, by nadać im piękny połysk. Masa perłowa znalazła swoje miejsce również w produkcji biżuterii.

Jednobarwne koraliki z masy perłowej dostępne w naszym sklepie pozwalają na stworzenie biżuterii subtelnej i delikatnej, o pięknym, perłowym połysku. Choć ten materiał nie jest równie szlachetny jak prawdziwe perły, nadrabia mnogością dostępnych kolorów. Pomimo że masa perłowa występuje głównie w kolorze białym, srebrzystym i kremowym, istnieje możliwość sztucznego barwienia. Dzięki temu zabiegowi w naszej ofercie znajdziesz koraliki z masy perłowej we wszystkich kolorach tęczy.

 

Oferujemy szeroki wybór wielkości i kształtów jednobarwnych koralików z masy perłowej. Znajdziesz u nas baryłki, kule, kwadraty, kamyczki, a także łezki, listki i fasolki. Koraliki z masy perłowej jednobarwne to również gotowe zawieszki do zrobienia efektownych kolczyków.