Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Koraliki kokosowe - korale z kokosa

Koraliki z kokosa to biżuteria, która pasuje na każdą okazję. Tego typu ozdoby wytwarzane są ze skorupy owocu drzewa kokosowego, a ponieważ występuje na niej kilka różnych barw, z jednej udaje się pozyskać koraliki w odmiennych kolorach. Ponieważ w wielu miejscach kolory zachodzą na siebie, sama natura tworzy niepowtarzalne wzory kolorystyczne koralika. Biżuteria z kokosa to najczęściej naszyjniki i sznury korali, a często służy także do stworzenia oryginalnych kolczyków oraz kompozycji z innymi składnikami. Wyjątkowo efektownie prezentuje się naszyjnik zawierający korale z kokosa w połączeniu z muszelkami i kamieniami ozdobnymi - wygląda to zarazem egzotycznie, jak też i wysoce estetycznie. Same koraliki kokosowe można nosić zarówno przy letniej, jak i zimowej garderobie, więc są biżuterią pasującą do wszystkiego przez cały rok.

--- czytaj więcej ---
koraliki kokosowe

Różne kształty, różne możliwości

Koraliki kokosowe oferowane są w różnych odmianach. Mogą mieć one formę dysków z naturalnymi wgłębieniami, płatków, prostokątów, a także bardziej wyszukanych kształtów - np. serc, listków czy też pierścieni. Dzięki tak wielkiemu wyborowi można komponować dziesiątki różnego rodzaju, niepowtarzalnych ozdób. Tego typu biżuteria z kokosa będzie jedyna w swoim rodzaju, zwłaszcza jeżeli zostanie skomponowana z koralików o różnych kształtach i odcieniach. Łącząc ze sobą elementy o odmiennych formach zyskuje się ciekawe kompozycje. Stworzenie naszyjnika z jednym tylko kształtem koralików będzie również wyjątkową ozdobą.

Koraliki kokosowe - dostępne opcje

Koraliki z kokosa sprzedawane są w opakowaniach liczących sobie od kilku do kilkunastu sztuk. Zakup kilku opakowań pozwoli na stworzenie 2-3 atrakcyjnych egzemplarzy biżuterii. Większość korali posiada wywiercone dziurki, co pozwala na przeciągnięcie sznurka bądź żyłki jubilerskiej lub podpięcie ich do zawieszki. Nie ma także żadnych przeciwwskazań, aby łączyć korale z kokosa z innymi elementami ozdobnymi - wszystko zależy tylko i wyłącznie od inwencji osoby tworzącej biżuterię. Jedną z zalet materiału z kokosa jest jego lekkość, więc nawet naszyjnik wykonany z wielu elementów nie będzie w żaden uciążliwy sposób odczuwalny dla noszącej go osoby.

Inspiracje do tworzenia z kokosowych koralików

Sposoby na wykorzystanie koralików z kokosa można znaleźć właśnie na stronach naszego sklepu. Prezentujemy je w formie wizualnego poradnika poświęconego samodzielnemu tworzeniu biżuterii. Ponadto w naszym sklepie każdy znajdzie wiele pomysłów na ciekawe kompozycje z użyciem koralików kokosowych oraz innych koralików naturalnych, a co za tym idzie - stworzy swoją unikalną biżuterię. Warto też dodać, że koralki takie mogą stanowić uzupełnienie naszyjników i ozdób tworzonych w większości z innych materiałów ozdobniczych.