Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Kamienie ozdobne kule - kamienie półszlachetne kule

Kamienie półszlachetne od lat wykorzystywane są do tworzenia biżuterii. Są znacznie tańsze od kamienie szlachetnych a przy tym mają większą różnorodność wzorów i kolorów. Różne rodzaje i kolory kamieni kuszą możliwością tworzenia niezliczonych kombinacji kolczyków, naszyjników i bransoletek.

Najbardziej uniwersalnym kształtem kamieni jubilerskich, polecanym dla początkujących, są kule. Łatwość ich nawlekania znacznie ułatwia zadanie wykonania samodzielnie pierwszych prac. 

W naszej ofercie znajdziesz kule o różnych rozmiarach od 4-milimetrowych idealnych do bransoletek po 20-milimetrowe pozwalające na stworzenie okazałych naszyjników. Kule w rozmiarach 6-12 mm polecamy do zrobienia dużych, niezwykle modnych kolczyków. 

Jeśli lubisz biżuterię w kolorach ziemi, polecamy przede wszystkim agat mszysty i jaspis krajobrazowy. Wolisz krzykliwe kolory i ozdoby, których nie można nie zauważyć? Jadeit miodowy i w kolorze fuksji powinien przypaść Ci do gustu. Miłośniczkom klasyki proponujemy czarny onyks.

 

--- czytaj więcej ---
kule

Kamienie półszlachetne kule

W tej kategorii znajdziesz najpopularniejszy kształt wśród kamieni szlachetnych czy półszlachetnych. Kule są po prostu piękne! Możesz wybrać wielkość 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 14mm.... Po wybraniu wielkości, możesz wybrać rodzaj kamienia, Jaki to ma być kamień? Czy kamień naturalny, czy syntetyczny odtwarzany przez człowieka. Czy to ma być kamień półszlachetny, a może szlachetny.

Dużo zależy do czego potrzebujesz tego kamienia, czy szukasz amuletu, kamienia mocy, czy po prostu ciekawej biżuterii handmade. Nam bardzo podobają się kamienie ametyst, jadeit, onyks, granat, wszystkie one idealnie nadają się do tworzenia bransoletek. Wystarczy kupić gumkę, nawlec potrzebne kamienie, zawiązać supeł, można go podkleić klejem i bransoletka gotowa. Można też stworzyć bardziej wyrafinowaną bransoletkę, kupić półfabrykaty srebrne i je połączyć w zapięcie.