Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Kamienie ozdobne kule - kamienie półszlachetne kule

Kamienie półszlachetne od lat wykorzystywane są do tworzenia biżuterii. Są znacznie tańsze od kamienie szlachetnych a przy tym mają większą różnorodność wzorów i kolorów. Różne rodzaje i kolory kamieni kuszą możliwością tworzenia niezliczonych kombinacji kolczyków, naszyjników i bransoletek.

Najbardziej uniwersalnym kształtem kamieni jubilerskich, polecanym dla początkujących, są kule. Łatwość ich nawlekania znacznie ułatwia zadanie wykonania samodzielnie pierwszych prac. 

W naszej ofercie znajdziesz kule o różnych rozmiarach od 4-milimetrowych idealnych do bransoletek po 20-milimetrowe pozwalające na stworzenie okazałych naszyjników. Kule w rozmiarach 6-12 mm polecamy do zrobienia dużych, niezwykle modnych kolczyków. 

Jeśli lubisz biżuterię w kolorach ziemi, polecamy przede wszystkim agat mszysty i jaspis krajobrazowy. Wolisz krzykliwe kolory i ozdoby, których nie można nie zauważyć? Jadeit miodowy i w kolorze fuksji powinien przypaść Ci do gustu. Miłośniczkom klasyki proponujemy czarny onyks.

 

--- czytaj więcej ---
kule