Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Druty miedziane jubilerskie

Drut miedziany do biżuterii jest giętki i miękki, dzięki czemu można go z łatwością wyginać, tworząc biżuterię, elementy biżuterii oraz przedmioty, zarówno praktyczne, jak i ozdobne. Do pracy z drutem miedzianym potrzeba odrobinę wprawy, a także odpowiednich narzędzi jubilerskich, które umożliwią przycinanie i zaginanie drucika. W ofercie naszego sklepu są druty miedziane w wielu kolorach - można je ze sobą łączyć, wykonując na przykład różnorodne bazy do biżuterii, takie jak podstawy bransoletek lub naszyjników. Z miedzianych drucików można wykonywać misterne sploty, ozdoby oraz praktyczne i estetyczne elementy różnych przedmiotów (łączniki, przedłużenia, okucia, koraliki druciane). Z drucika powstaną misy na owoce lub drobiazgi, figurki zwierząt, a także przedmioty dekoracyjne o praktycznym zastosowaniu (miedziane drzewko służące do przechowywania pierścionków lub łańcuszków). Wykonane drutów jubilerskich przedmioty są bardzo estetyczne i cieszą oko, zaś ich nierzadko skomplikowana forma budzi podziw. Biżuteria z miedzianych drucików jest trwała, niezwykle piękna oraz wymyślna. Pasuje, zarówno na oficjalną okazję, jak i na co dzień.

--- czytaj więcej ---

Biżuteria z miedzianych drutów - wyjątkowe połączenia i nieszablonowe pomysły

Drut jubilerski miedziany pozwala na wyczarowanie prawdziwych biżuteryjnych cacuszek, których samodzielne wykonanie daje ogromnie dużo satysfakcji. Osoby, które dopiero zaczynają zabawę z wykonywaniem biżuterii lub innych przedmiotów z miedzianego drutu, mogą na początek zrobić niezwykle prosty pierścionek w kształcie róży. Wystarczy zaginać drucik tak, żeby formą przypominał otwarty kwiat. Nieco trudniejsza, ale zdecydowanie warta podjęcia wyzwania, jest bransoletka miedziana składająca się z kilku rzędów pozaczepianych o siebie oczek. Wymaga ona nieco cierpliwości, jednak efekt jest olśniewający. Bransoletka z bardzo cienkiego miedzianego drucika uformowana we wzór przypominający siatkę to bardzo misternie wykonany przedmiot, który jest efektem wielogodzinnej drobiazgowej i bardzo dokładnej pracy. W oczkach bransoletki można dodatkowo umieścić np. szklane koraliki lub małe kamienie ozdobne. Z drucika miedzianego można wykonać piękne brosze, wplatając w nie naturalne korale lub inne elementy. Z drutów z powodzeniem można tworzyć wymyślne kolczyki, szerokie bransolety do noszenia na ramieniu oraz zawieszki do naszyjników.

Mikroświaty z miedzianego drutu

Drut miedziany jubilerski może posłużyć także do wykonywania przedmiotów i figurek. Z drucika można stworzyć przedmioty płaskie, które doskonale nadają się do zawieszenia na ścianie. Mogą to być ozdobne gwiazdy, kwiaty lub kształty zwierząt. Przedmioty te można dodatkowo ozdobić koralikami. Z drutu jubilerskiego powstaną również figurki przestrzenne. Są to na przykład: ozdobny rower z wózkiem do przechowywania biżuterii lub wizytówek, zwierzęta (można oplatać drut na większych kamieniach szlachetnych i formować kształty owadów) oraz różne przedmioty (ozdobne druciane kontury telefonu starego typu z tarczą lub misa na owoce).