Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Filc - arkusze filcowe do sutaszu.

Filcowanie jest obecnie niezwykle popularne. Materiał, jakim jest filc, jest miękki i łatwo daje się modelować. Z filcu powstają korale, kolczyki, kapelusze albo torebki, a nawet doniczki na kwiaty lub podkładki pod kubki. To materiał efektowny, trwały i elegancki. Arkusze filcu nadają się do wykańczania biżuterii - można je stosować jako zabezpieczenie tylnej części płaskiego wisiorka lub broszki. Arkusze mogą stanowić również elementy biżuterii - płaskie listki w broszce lub inne części. Filc można ciąć nożyczkami, lub w sposób nieco bardziej precyzyjny, używając nożyka z wysuwanym ostrzem. Z arkuszy filcu można wykonać miękkie zabawki dla dzieci, takie jak kotki, myszki lub misie lub też poszewki na poduszeczki. Filc jest przyjemny w dotyku, naturalny i niezwykle plastyczny. Przedmioty wykonane z filcu są estetyczne, ładne i cieszą oko. Spodobają się one wszystkim tym, którzy cenią sobie naturalną biżuterię lub rzeczy codziennego użytku. Filc sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba naturalnego, delikatnego materiału do wykończenia lub stworzenia biżuterii.

--- czytaj więcej ---

Filc w arkuszach - doskonałe zabezpieczenie biżuterii

Arkusze mają zróżnicowane grubości. Te najgrubsze są sztywne i sprawdzą się jako np. podkładki pod nogi od krzesła. Te cieńsze można wykorzystywać jako zabezpieczenie biżuterii. Filc w sposób szczególny nadaje się do wykańczania biżuterii typu sutasz. Arkusze filcowe do sutaszu zabezpieczają element biżuterii od jej tylnej strony. Sutasz to bardzo wymyślny i zawsze misternie wykonany rodzaj biżuterii, dlatego koniecznym jest, by każdy jego element był na swoim miejscu (w skład sutaszu wchodzą m.in. sznureczki, koraliki np. szklane, oszlifowane kamienie ozdobne etc.), nie przemieszczał się i nie wypadał. Filc w arkuszach do szutaszu wystarczy dopasować do kształtu biżuterii i podkleić.

Magiczny świat filcu - torebki, portfeliki i inne przedmioty

Arkusze filcu mogą służyć także do wykonywania przedmiotów takich jak torebki lub portfele. Filc umożliwia uszycie, zarówno dużej pakownej torby z wewnętrznymi kieszeniami, jak i niedużej kopertówki. Z filcu wykonamy także ozdoby, które można doszyć do torebek, np. kolorowe kwiaty, motywy roślinne lub zwierzęce. Podkładki pod talerze lub mniejsze, podkładki pod kubki, można wyprofilować jedynie na brzegach w efektowne esy-floresy lub motywy liści, by uzyskać interesujący element wystroju wnętrza. Filcowe naszyjniki - kółka w różnych kolorach umieszczone na bazie do naszyjnika w postaci drucika, to biżuteria w stylu hippie, która będzie pasować do ubrań z jeansu, barwnych sukienek i zwiewnych bluzek. Przestrzenna brosza w postaci kwiatu z masywnymi płatkami będzie doskonałą ozdobą czarnej gładkiej sukienki. Z filcu powstaną również słodkie ozdoby chodnikowe, a także kolorowe elementy dekoracji stołu.