Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Satynowa wstążka - setki inspiracji

Wstążka satynowa może być wykorzystywana na wiele sposobów. Bardzo dobrze sprawdza się ona jako materiał do wykonywania różnorodnej i kolorowej biżuterii. Z satynowej wstążeczki można zrobić malutkie róże z materiału. Mogą one być w tym samym kolorze lub w kontrastujących ze sobą barwach. Następnie wystarczy połączyć je za sobą i zamocować na dłuższej wstążce lub na bazie w formie linki jubilerskiej, by otrzymać wyjątkowy i bardzo atrakcyjny naszyjnik. Broszki z satynowej wstążki to pomysł na prezent dla każdej kobiety. Z szerszej wstążeczki można zrobić kokardkę lub kwiatek. Środek kwiatka pięknie ozdobi błyszczący szklany koralik. Można także umieścić girlandę koralików spływającą poniżej kokardki. Taki uroczy drobiazg doda charakteru stonowanemu strojowi do pracy. Na zaawansowanych czeka inne wyzwanie - naszyjnik ze wstążek przypominający harmonijkę. Można wykonać go w jednym lub w kilku różnych kolorach, nadając przy okazji, interesujący kształt. Do kompletu można zrobić bransoletkę ze wstążek. Przy kreatywnym wykorzystywaniu wstążek niezbędne okażą się nasze półfabrykaty jubilerskie.

Domowe dekoracje ze wstążek

Wstążki do biżuterii nadają się także do tworzenia domowych dekoracji. Można z nich zrobić piękne sztuczne kwiaty, a nawet bombki na choinkę. Koszyczek pełen satynowych kwiatów będzie doskonałą ozdobą np. świątecznego stołu. Niezwykle prosta w wykonaniu jest poszewka na poduszkę z satynowych wstążek. W efekcie pracy powstaje kolorowa szachownica - z każdej strony poduszka może mieć inne kolory. Taka poduszka wspaniale ozdobi kanapę lub fotel w każdym salonie. Wstążki satynowe posłużą jako elementy ozdobne stroika na Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Z ich pomocą wykonanie ozdobnego wieńca na drzwi, np. z lawendy, będzie bardzo proste.