Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Bawełniane sznureczki i błyszczące nici jubilerskie

Bawełniany sznurek do biżuterii to doskonały produkt do robienia bransoletek. Wystarczą dwa lub trzy kawałki takiego sznurka (mogą być w jednolitym kolorze albo każdy może mieć inną barwę), zamknięcia i zapięcia, czyli półfabrykaty jubilerskie oraz dowolne koraliki i przekładki. Taka bransoletka, np. w mocnych owocowych kolorach, będzie świetnym dodatkiem do letniej sukienki. Cienkie satynowe sznurki można wykorzystać do plecionej bransoletki. Pięknie prezentować się będzie model wykonany ze sznurków w różnych kolorach. To bardzo łatwa do stworzenia bransoletka, a efekt pracy - zachwycający. Sznurek jubilerski do sutaszu umożliwi zrobienie naprawdę wyjątkowej biżuterii. Oprócz sznurka przydadzą się też mocne nitki, które zabezpieczą koralikowe elementy zawieszki lub kolczyka. Sutasz to fantazyjne esy-floresy, stanowiące pewien rodzaj haftu ręcznego. Technika ta wykorzystuje sznureczki, paski oraz koraliki lub odpowiednio przygotowane kamyki. Sutasz to biżuteria kunsztowna, budząca zachwyt, a także bardzo pracochłonna. Jednak efekt wart jest poświęconego czasu.

Oryginalne sznureczki zamszowe i skręcane sznurki

W kategorii sznurków jubilerskich mieszczą się także wyjątkowo efektowne sznurki skręcane. Są one grubsze od sznurków bawełnianych i często łączą w sobie dwa kolory np. zielony i złoty. Sznurki do biżuterii tego typu pozwolą na wykonanie grubej bransoletki. Kilka kawałków sznurka można zapleść w przykuwający oko warkocz i zamknąć, korzystając z półfabrykatów jubilerskich w postaci oszczędnych zapięć ze srebra i wykończenia w formie spływającego łańcuszka. Z zamszowych sznureczków można wykonać ciekawe długie kolczyki o etnicznym charakterze, które będą pięknie współgrać ze zestawem ubrań nawiązującym do stylu "dzieci-kwiatów".