Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Nie tylko biżuteria. Figurki, rośliny i przedmioty z małych koralików

Koraliki rokail umożliwiają wykonanie wyjątkowych przedmiotów. Są malutkie, więc łatwo można tworzyć z nich różnego rodzaju rośliny lub zwierzęta. Szczególnie ciekawie prezentują się kwiaty wykonane z tych koralików. Można wyczarować kolorowe egzotyczne kwiaty i ozdobić nimi wnętrze mieszkania. Z koralików powstaną także wizerunki zwierząt, a nawet krajobrazy, jak np. palmy na pustyni, owocowy sad czy góry. Wszystko jest możliwe, wystarczy pozwolić przemówić wyobraźni. Drobne koraliki szklane posłużą za materiał do tworzenia np. breloczków do kluczy lub zawieszek do telefonów. Z koralików da się zrobić sztuczne owoce, ozdoby choinkowe czy dekoracyjne miseczki. Koraliki pomogą stworzyć zakładki do książek np. w łowickie lub góralskie wzory.

Biżuteria z koralików rocaille - niepowtarzalne połączenia

Koraliki szklane drobne, jakimi są paciorki rocaille, pozwalają na tworzenie niepowtarzalnych biżuteryjnych kompozycji. Mogą być to na przykład wielokolorowe bransoletki lub rozbudowane roślinne motywy naszyjników oraz różnego typu ornamenty. Z pomocą drutów i linek jubilerskich można wyczarować kaskadowo spływające wielokolorowe naszyjniki, które będą pięknie wyglądać zestawione z jasną odzieżą. W płaskie bransoletki wykonane z koralików rocaille można wplatać motywy zwierzęce i kwiatowe. Szerokie płaskie bransoletki można wykończyć profesjonalnymi zamknięciami lub naturalnymi sznureczkami. Kolczyki z koralików rocaille są bardzo lekkie i dlatego mogą być długie. Korzystając z malutkich koraliczków oraz z drewnianych elementów można zrobić kolczyki o etnicznym charakterze. Koraliki można również z powodzeniem umieszczać w biżuterii stworzonej techniką sutaszu. Powstaje w ten sposób piękna i wielowymiarowa ozdoba do zawieszenia np. w naszyjniku.