Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Druty i linki jubilerskie - bogactwo zastosowań

Stalowe linki jubilerskie są świetnym materiałem, z którego można stworzyć piękne kolczyki. Jak powstaje taka biżuteria? Wystarczy kilka fragmentów linki (o różnych długościach) złączyć ze sobą a następnie nawlec wybrane koraliki. Mogą to być perełki lub niezwykle efektowne koraliki millefiori. Koraliki należy u dołu zabezpieczyć przed wypadaniem. W ten sposób powstanie piękna, przyciągająca wzrok biżuteria. Miedziane druty do biżuterii umożliwią wykonanie naszyjników w formie obręczy, czyli takich, które są cienkie, ale sztywne i bardzo dobrze eksponują umieszczone na nich zawieszki lub koraliki. Wystarczy odmierzyć właściwą długość drucika i puścić wodze wyobraźni. Na takim naszyjniku świetnie prezentować się będą, zarówno pojedyncze zawieszki (np. kamień szlachetny, koralik metalowy etc.), a także koraliki uformowane w kształt przywodzący na myśli dorodną kiść winogron. Świetnie nadają się do tego np. druty srebrne i złote, ponieważ do tych barw najłatwiej dopasować inne elementy, np. koraliki.

Elastyczne bransoletki i kolorowe zawieszki do telefonów

Zawieszka do telefonu to wciąż modny dodatek, który z powodzeniem może służyć również jako breloczek. Wystarczy drut jubilerski, sznureczek w dowolnym kolorze oraz wybrane koraliki. W efekcie powstanie śliczny mały przedmiot, który wywoła uśmiech zawsze, kiedy się na niego spojrzy. Druciki nadają się także do wykonania bransoletek pełnych drobnych kamyczków lub cięższych koralików. Elastyczna linka to baza, z której można stworzyć piękną bransoletkę. Dzięki elastycznej lince, bransoletkę z łatwością można dopasować do obwodu nadgarstka. Poza tym linka umożliwia bezproblemową modyfikację przedmiotu.