Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Koraliki Toho - Wschodni Skarb

Koraliki Toho powstają od 1957 roku i nieprzerwanie cieszą się popularnością. Choć powstają w Japonii, to podbiły również rynki europejskie. Wielbicielki ręcznie robione biżuterii czy haftów uwielbiają je za ich doskonały kształt i piękne barwy. Koraliki toho to koraliki szklane, a tym, co je wyróżnia od innych koralików, jest dużo większa średnica. Dlatego wykorzystuje się je zarówno do tworzenia biżuterii diy, ale również do zdobienia serwetek, obrusów czy haftowanych aplikacji. Najpopularniejsze są koraliki okrągłe o średnicy od 2,2 mm, dostępne zazwyczaj w paczkach. Dzięki procesowi galwanizacji, są wyjątkowo odporne na ścieranie i mechaniczne uszkodzenia. Jednak Toho tworzy z równym powodzeniem koraliki o różnych kształtach - trójkątne z trójkątnymi otworami, sześcienne z otworem kwadratowym, koraliki o kształcie łezki czy koraliki podłużne. Oprócz kształtu koraliki mogą się różnić także wykończeniem, a ich środki mogą być srebrne, opalizujące, złocone, perłowe lub jednolite. To właśnie dzięki bogactwu kolorów i kształtów chętnie są one wybierane przez wielbicielki oryginalnej, ręcznie robionej biżuterii.

Ręcznie robiona biżuteria z koralików Toho

Różne kształty, zróżnicowana wielkość oraz sposób wykończenia szklanych koralików Toho sprawia, że można je znaleźć na modnych bluzkach, gdzie wykańcza się nimi kolorowe aplikacje albo wykorzystuje do ozdobienia jednokolorowego haftu. Najchętniej stosuje się je do wytwarzania biżuterii. Najmniejsze koraliki, o średnicy około 2 mm, sprawdzą się przy tworzeniu bransoletek i naszyjników w stylu etnicznym, gdzie najważniejsza jest ilość koralików oraz bogactwo ich kolorów. Z kolei większe koraliki Toho dają się ładnie wyeksponować na kolczykach czy bransoletkach. Wówczas do ich wykonania stosuje się łańcuszki, wytrzymałe rzemienie lub sznurki, zaś same koraliki podkreślone są przez dodanie do wzoru specjalnych przekładek.