Informacja: Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce.

Rzemyki - bransoletki z zawieszkami i naszyjniki

Rzemień jubilerski w formie sznureczka daje nieskończone możliwości tworzenia niepowtarzalnej biżuterii. Przykładem mogą być bransoletki. Wystarczy kilka różnych rzemyków ozdobić delikatnymi, małymi zawieszkami i spiąć całość srebrnymi wykończeniami w formie szerokiej listwy. Bransoletka, mimo, że pełna drobiazgów, będzie sprawiać wrażenie "chaosu pod kontrolą". Rzemykowe bransoletki to jednak nie wszystko, ponieważ naszyjniki z rzemyków również prezentują się bardzo ładnie. Dwa lub trzy rzemyki wystarczą, by stworzyć skromną, ale niezwykle wyszukaną, ozdobę. Na rzemyki należy nawlec np. kilka drewnianych koralików lub naturalnych perełek i mamy gotowy projekt naszyjnika lub bransoletki z naturalnych materiałów. Trzeba je umocować tak, aby nie zmieniały swojego położenia. Wystarczą po 3-4 koraliki na jeden rzemyk. W rezultacie otrzymany naszyjnik będzie dodatkiem, zarówno do sukienki, jak i do białej bluzki. Delikatne perełki, koraliki i zawieszki sprawdzą się także w przypadku bransoletki z plecionego rzemyka. Rzemyk jubilerski może stanowić bazę naszyjnika. Ozdoba tego typu powinna być umieszczona blisko szyi, aby wyeksponować np. oszlifowany kamień ozdobny w formie zawieszki.

Kolczyki z rzemyków i grube bransolety

Rzemienie do bransoletek to kategoria, w której mieszczą się płaskie skórzane sznurki. Można z nich wykonać szeroką na ok. 10 cm bransoletkę, na każdym sznurku umieszczając koralik bądź zawieszkę, a całość łącząc szeroką klamrą. Rzemienie do biżuterii z grupy płaskich doskonale nadają się do wykonania długich kolczyków. Wystarczy u góry zamknąć kilka rzemyków tej samej długości (mogą być one w tych samych kolorach bądź różne) specjalnym półfabrykatem jubilerskim do kolczyków, by uzyskać kolczyki w stylu etno. Będą dobrze pasować do letnich ubrań ze skórzanymi elementami.